CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi Yazılımı 2017-11-29T12:49:54+00:00

CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi Yazılımı

Pazar dinamiklerini fırsata çevirin!

 

 

HEDEF KİTLEYİ 12’DEN VURMAK İÇİN,PAZAR DİNAMİKLERİNİ FIRSATA ÇEVİRİN!

Satış fırsatlarını değerlendirin! Müşterilerinizi tanıyın! İletişiminizi güçlendirin! Karlı ve sadık müşterilerinizi artırın!

Müşteri odaklılık. Müşterisinin gerçek gereksinimlerini anlayıp, ona en yüksek yararı, en uygun koşullarda sunan

“Müşteri merkezli” organizasyon. Taleplerin, beklentilerin, eğilimlerin sürekli değiştiği, dinamik ve yoğun rekabet ortamında,

müşterinin nabzını tutabilmek. Müşterinin kral olduğu piyasa koşullarında, müşteri geçmişi sorgulamaları, davranış analizi.

Kampanyaların, müşteri memnuniyeti ve sadakatinin ölçümlenmesi. Potansiyel müşterilerin keşfi, fırsatların teşhisi. Müşterileri “marka elçisi”ne dönüştürmek.Çok fazla çeşitliliğe sahip ve rekabet yoğun pazarda, müşteri kazanmak, değişken ihtiyaçlarına yanıt oluşturarak elde tutmak.

Müşterisine, onun tercih ettiği yol ve yöntemlerle ulaşarak, müşteri memnuniyetini arttırmak. Müşterisini işinin odağına yerleştirip, onun istek ve beklentilerini fırsata dönüştürmek. Müşterilerini daha iyi tanıyıp karlı müşterileri ayırt etmek.

Alternatif satış kanalları ve servisleri geliştirmek. ERP, Satış Sonrası Hizmetler, Teknik Servis uygulamalarını kullanarak;

sipariş, ödeme, teslimat süreçleri tek ekranda izlemek, tüm hizmetleri tek elden yönetmek, 360 derece müşterinin görünürlüğü sağlamak. İnternet tabanlı, uzaktan erişim ve 7/24 çalışabilme esnekliği. Çok boyutlu analiz. İşletmede mevcut çağrı merkezi ve bayi ağlarıyla da entegrasyon. Müşteri ilişkileri yönetiminde, ihtiyaca göre, ‘tam size göre’ yapılandırılmış

bir yönetim modeli ve şirket kültürünün önemli bir öğesi olarak dünya standartlarında çok boyutlu 1000’den fazla analiz ve rapor. Uyumsoft CRM ile müşterilerinize ve satış sürecinize yönelik 1000’den fazla analiz yapabilirsiniz.

Uyumsoft CRM

UYUMSOFT CRM İN BİLEŞENLERİ;

Pazarlama Yönetimi,Satış Yönetimi, Satış Sonrası Hizmetler Teknik Servis Yönetimi ile tutulan müşteri verileri sorgulanarak

müşteri davranışlarına yönelik zengin raporlar elde edilir.

Pazarlama Yönetimi

Farklı ölçek ve sektörlerde, müşteri ihtiyaç ve beklentileri ile kesişen, online müşteri aktiviteleri, kampanya

ve etkinlikleri planla, takip et ve müşterilerin hangi kanallardan kazanıldığını ölçümle! Tüm interaktif platformlarda yürütülen anket, reklam kampanyaları ve etkinliklerde müşteri profillerine eklenen geri dönüşler, geribildirimler elde edilir. Toplu kısa mesaj ya da e-posta gönderimi ile yeni ürün ve kampanya duyuruları.Pazardaki eğilimlerin analizi, aktivitelerin planlanması,kampanya. Ölçümleme,hedef kitle ve aday müşteri yönetimi (suspecting & prospecting) süreclerinde, kurumsal yetenekleri geliştirir. Pazarlama aktivitelerinin, müşteri ihtiyaç ve beklentileri ile kesişimini sağlar. Sadakat kartlarının kullanımını destekler. Kartlarla ilişkilendirilen tüm verilerin geriye dönük olarak raporlamasını mümkün kılar. Müşterilere kendilerini özel hissedecekleri, memnuniyetlerini arttıracak kampanyalar öneren müşteri odaklı pazarlamayı destekler. Müşterilerin hangi kanallardan kazanıldığı, reklam kampanyalarının ve etkinliklerin geri dönüşleri ölçümlenir.

Satış Yönetimi

Satışı sonuçlandırmak için ihtiyaç duyduğunuz her şey…

Mevcut müşterilere daha fazla satış yapmak ve yeni müşteriler kazanmak için ziyaretlerden teklife kadar performansı artırmak. Tüm zamanlardan daha fazla çeşitliliğe sahip, rekabet yoğun pazarda müşteri kazanmak, onu elde tutmak, takip etmek ve değişken ihtiyaçlarına yanıt vermeye odaklanan sağlam bir altyapı. Potansiyel müşteri, ihtiyaç tespiti ve satış fırsatı teşhisi, müşteri bilgileri, teklif ve sipariş takibi, müşteriyle temas yönetimi, müşteri, iş ortakları ve rakip bilgileri, rakip-ürün-fiyat analizi, satış materyali ve kota süreçlerini kapsar. Müşteri kartından hareketle; tüm cari hesap, sipariş, teklif, aktivite,

geçmiş ve iletişim bilgileri. ERP entegrasyonu ile müşterinin finansal işlem geçmişi, ilişkili lojistik süreçlerin izlenmesi; onaylanan tekliflerin siparişe ve üretim emrine otomatik dönüşümü. Satış performansı, fatura, ziyaret, telefon görüşmeleri ve tekliflerin ayrıntılı ölçümlenip değerlendirilmesi. Tekliflerin hazırlanması, onaylanan tekliflerin otomatikman siparişe ve üretim emrine dönüştürülmesi. Müşteri, iş ortakları ve rakiplerin tutulan ve saklanan ilgili tüm kayıtlarına ve verilerine hızla ulaşılması. Fırsat yönetimi ile satış süre.lerinin hızla sonuçlanması. Kolay anlaşılır ve yönlendirici ekranlarda, müşterilerin tanınması ve takibi. Uyumsoft CRM ile müşterilerinize ve satış sürecinize yönelik binden fazla analiz yapabilirsiniz.

Satış Sonrası Hizmetler Teknik Servis Yönetimi

Satış sonrasında da mutlu müşteriler için, Hatasız satış sonrası hizmetlerin tüm bileşenlerini kapsayarak planlanması gerekir. Servis talepleri, sözleşme, talep ve şikayet, servis gelirleri takibi; müşteri memnuniyetinin sağlanması önemlidir.

Teknik servisin tüm süreçlerini, otomatikleştiren kapasitesiyle, bu kritik süreçlerin hatasız, kolay ve etkin şekilde yönetilmesi.

Garanti belgeleri ve süreçleri, seri numaraları bazında izlenip sorgulanması lazımdır. Periyodik bakımların atlanmadan takibi.

Bakıma alınmış ürünün durumu hakkında müşteriyi, her aşamada otomatik kısa mesaj ya da e-posta yoluyla bilgilendirme önemlidir. Tamir-Bakımdaki ürünlerin aksesuarlarıyla birlikte kaydı. “Tamir Garantisi” süreçlerinin takibi uygundur.

Ekip takibi: Servis elemanlarının iş emirleri, bölgelere göre iş dağılımı, servis elemanlarının o an çalıştıkları, bitirdikleri

ve henüz gitmedikleri iş durumu tek ekranda gerçek zamanlı görüntülenir. Müşteri ürün Servis ilişkilendirmesi:

Ürünlerin ne zaman devreye alındığından en sık yaptığı arızalara kadar çeşitli başlıklarda esnek raporlamalar.

Arıza analizleri: Ücretli, garantili, sözleşmeli servis bilgileri. Teknik servis süreçlerinin B2B i-Ticaret ile entegrasyonu:

Müşteriler; şikayetlerini, çağrılarını ve isteklerini web üzerinden sisteme girer, gönderdikleri ürünlerle

ilgili süreçleri, gerçek zamanlı olarak izler.

Uyumsoft CRM

UYUMSOFT İŞ SİSTEMLERİ İLE KONTROL SİZDE!

Yerel-Küresel (glokal) tedarik zincirleri içinde yer edinmek için altyapı. İş süreçlerinde kalitede kusursuzluk. Ekosisteminizle (tedarikçiler, müşteriler, çalışanlar) iletişim ve erişimde hız. Zaman ve mekandan bağımsız, esnek çalışma avantajı. İşinizde verimlilik ve karlılık, etkinlik. Dünya standartlarında izlenebilir süreçler, ölçeklenebilir, esnek bütçelenebilir ve sürdürülebilir yönetişim yatırımı. Kurumların özgün iş ihtiyaçlarına göre yapılandırılır. 20. yüzyıla yayılan yüzlerce kurumsal bilgi

teknolojileri projesi deneyimi. Kurumsal ihtiyaçların analizinden, system çıktılarının yorumlanmasına kadar uzanan bütüncül bir yaklaşım. İmza gerektiren onay ve güvenlik amacıyla ekran girişleri v.b. tüm süreçleri elektronik ortamda sürdüren

e-imza sertifikasyonu ile sözleşmelerin imzalanması için uzun kargo ve basılı belge süreçlerinden tasarruf. Kullanıcı bazında kişiselleştirilebilir ekran içeriği. Ajanda takibi, çevrim içi ve dışı mesajlaşma. Şirketler Grubu yapısını destekleyen altyapı, otomatik grup içi işlem, ortak satınalma, finansal ve mali yapı entegrasyonu.Üçüncü parti firmalar ile (banka, tedarikçi, müşteri) esnek entegrasyon, kullanıcı kolaylığı ve iş takibi. Güvenilirlik, Danışmanlık desteği, Yaygınlık, 7/24 çalışabilme,

Web üzerinde entegrasyon, İşlevsel esneklik, Kurumun iş modeli, kültürü (iş yapış tarzı) ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

Geliştirilebilir altyapı, Güncelleme garantisi, Karar desteği vardır. Her kademeden çalışan kararlarını veriye dayalı alır.

Şirket içi paylaşım, Güçlü teknoloji, Fiyat avantajı, Kullanıcı kolaylığı, Esnek Raporlama, Dokümantasyon, Log Takibi,

Yetkilendirme, Dikey, yatay, rol bazlı yetkilendirme ile yetki profili kurgulamaları. UFRS (TFRS) Standartlarına Uyumlu

kayıt ve raporlama, Çoklu dil seçeneği Türkçe, Azerice, Arapça, Farsça, İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca kullanılabilir.

Çoklu para desteği, Görüntüyü metne dönüştürme, Optik Karakter Tanıma (OCR).

Her şey müşteriler için!

Müşterilerinizi tanıyın, iletişiminizi güçlendirin, satış fırsatlarını, karlı ve sadık müşterilerinizi artırın!

CRM’i bir yazılım ürünü olarak değil; müşterinin kral olduğu günümüz piyasa koşullarında şirket stratejilerinin bir parçası olarak görüyoruz.

Taleplerin, beklentilerin, eğilimlerin sürekli değişkenlik gösterdiği bugünün dinamik ve yoğun rekabet ortamında, müşterinin nabzını tutabilmek büyük önem taşıyor. Sonunda kazanan, müşterisine onun tercih ettiği yol ve yöntemlerle ulaşmayı başaran şirketler oluyor!

Uyumsoft CRM çözümü, müşterisini stratejisinin odağına alan, onun istek ve beklentilerini fırsata dönüştürmek isteyen şirketlere ihtiyaç duydukları teknolojik altyapıyı sunuyor.

Şirketlerin müşterilerini daha iyi tanımalarını, karlı olan müşterileri ayırt edebilmelerini, alternatif satış kanalları ve servislerini geliştirebilmelerini sağlayan Uyumsoft CRM, fırsatların daha etkin biçimde yönetilebilmesine olanak tanıyor. Uyumsoft CRM, müşteri verilerinin kayıt altına alınmasının ötesinde, geçmişe yönelik sorgulamalarla müşteri davranışlarına yönelik zengin raporlar elde edilmesini sağlıyor. Üstelik İnternet tabanlı olması sayesinde uzaktan erişim ve 7/24 çalışabilme esnekliği de getiriyor.

Öte yandan ERP sistemindeki; Muhasebe-Finans Yönetimi, Depo Yönetimi ve Satış Yönetimi araçlarını kullanarak ödeme, teslimat süreçlerinin tek bir ekran üzerinden takip edilebilmesini mümkün kılıyor. İşletmede mevcut olması durumunda, çağrı merkezi ve bayi ağlarıyla da entegrasyon kurulabiliyor. Servis yazılımı ile tüm hizmetlerin tek elden yönetimi mümkün kılınabiliyor. Bu işlevsellik sayesinde müşterinin 360 derece görünürlüğü sağlanırken, müşteri memnuniyeti artırılabiliyor.

Uyumsoft CRM in modülleri:

  • Pazarlama Yönetimi: Pazardaki eğilim ve beklentilerin analiz edebilmesini, kampanyalar planlanabilmesini ve geri dönüşlerinin ölçümlenebilmesini sağlar. Müşterilerin tanınmasının ötesinde yorumlanabilmesine imkan verir. Pazarlama aktivitelerinin takip ve analizi, kampanya yönetimi ve aday müşteri yönetimi süreçlerini kapsar.
  • Satış Yönetimi: Müşteriye ilişkin tüm bilgilerin birkaç tuşla takip edilebilmesini, ihtiyaçların tespit edebilmesini ve satış fırsatlarının gün yüzüne çıkarılabilmesini mümkün kılar. Teklif ve sipariş takibi, müşteri ve kontak yönetimi, potansiyel müşteriler ve satış fırsatlarının yönetimi, rakip analizi, ürün bilgileri takibi, fiyat analizi, satış materyallerinin izlenmesi ve kota takibi gibi tüm süreçleri kapsar. ERP sistemindeki Muhasebe – Finans Yönetimi modülü entegrasyonu ile müşterinin tüm finansal geçmişi ve Malzeme – Lojistik Yönetimi modülü entegrasyonu ile müşteriye ilişkin lojistik süreçlerin izlenebilmesini mümkün kılar. Ayrıca, satış performansının ölçümlenebilmesi için araçlar sunar.
  • Servis Yönetimi: Satış sonrasında müşteri memnuniyetinin sürdürülebilmesi ve sadık müşteriler yaratılabilmesi için sözleşme yönetimi, servis gelirleri takibi, talep ve şikayet yönetimi, müşteri memnuniyeti ölçümleme, tüm servis aktivitelerinin planlanma ve takip süreçlerinin kolaylıkla ve hataya yer bırakmaksızın gerçekleştirilmesini sağlar. Servis yazılımı olarak da anılmaktadır.